Różdżka, jak ją wykonać i jak się nią posługiwać?

Zasada działania i wykorzystanie różdżek

Różdżki są od wieków wykorzystywane do poszukiwania żył wodnych, które mogą źle wpływać na samopoczucie lub do poszukiwania wody podczas kopania studni. Niektórzy próbują wykorzystywać je również do poszukiwania zaginionych przedmiotów, lub do przepowiadania przyszłości, zastosowania te zostaną również omówione w dalszej części artykułu.

Jak w przypadku każdej koncepcji nie do końca akceptowanej przez tradycyjną naukę, opinie, czy różdżka to użyteczny przedmiot czy bujda są podzielone. Sądzę, że różdżki działają, w ten sposób, że osoba która się nimi posługuje podświadomie wychyla dłońmi tak, by uzyskany wynik był zgodny z prawdą. Skąd osoba wie, jaki powinien być wynik? To już inna historia.

Zazwyczaj różdżki są wykonane albo z drutu, albo z gałązek, dziś skupimy się na tym, jak zbudować różdżkę tego pierwszego typu.

Różdżka i parapsychologia: wykonanie różdżki

Osobiście skłaniam się ku teorii, że ruch różdżki spowodowany jest nieświadomym ruchem dłoni badającego. Skąd bierze się zatem ten ruch, i dlaczego jego efektem jest udzielenie poprawnej odpowiedzi? Jedna z koncepcji zakłada, że podświadomość stara się nam odpowiedzieć na pytanie, które postawiliśmy. Nasza podświadomość jest zaś częścią globalnej "podświadomości" i z niej czerpie potrzebne informacje.

Wykonanie różdżki z drutu

Potrzebne będzie ok. 2m twardego drutu, piła do metalu, imadło i młotek. Z drutu wycinamy dwa odcinki o długości 1m, z każdego z nich wyginamy odcinki 2cm, 70cm, 15cm, 2cm, tak, by uformować kształt pokazany na zdjęciu. Nadmiar drutu odcinamy.

Korzystając z różdżki musimy uważać by nie dźgnąć nią (zwłaszcza w oko) postronnych ludzi.

Poszukiwanie wody, żył wodnych i zgubionych przedmiotów

Stojąc trzymamy różdżki w obu rękach za odcinek 15cm. Są dwa sposoby trzymania różdżki, jeden to taki, gdzie odcinki 70cm są ułożone równolegle do siebie, a końcówki różdżek znajdują się przed nami, drugi to taki, gdzie 70cm odcinki są ułożone w jedną linię, koniec lewej różdżki wskazuje nasza lewą stronę, a koniec prawej różdżki wskazuje wskazuje w naszą prawą stronę. Warto się zrelaksować, np poprzez wcześniejszą medytację.

Następnie (na głos lub po cichu) zadajemy pytanie i obserwujemy wychylenie różdżek, możemy sobie pomóc chodząc w różnych kierunkach i sprawdzając, gdzie wychylenie jest największe lub chociaż obserwowalne. Miejsce, gdzie wychylenie będzie maksymalne będzie miejscem, gdzie znajduje się żyła wodna, gdzie znajduje się najlepsze miejsce na budowę studni, lub gdzie znajduje się zgubiony przedmiot (zależy, czego poszukiwaliśmy).

Przepowiadanie przyszłości

Po swojej lewej stronie umieszczamy kartkę z napisem "TAK", a po prawej kartkę z napisem "NIE", trzymając różdżki zadajemy pytanie i obeserwujemy kierunek wychylenia się różdżek - powinny nam one wskazać odpowiedź.

4 comments:

 1. Wziąłem byle jaki kawałek drutu, lekko naprostowałem, przeciąłem na pół i działa ;)
  Pozdrawiam
  Aderek
  www.hegira.com.pl

  ReplyDelete
 2. woda jest wodą, a promieniowanie np. uskoków, jest promieniowaniem. nie wszystko do jednego worka.
  pozdrawiam

  ReplyDelete
 3. i tak bez medytacji? szukalam na stronie ale nie ma jak to zrobic

  ReplyDelete